Yönetim Kurulu

YÖNETİM KURULU

YÖNETİM KURULUMUZDAKİ KİŞİLER

Michael Lohscheller

  • CEO Opel Automobile GmbH

Michael Lohscheller, Opel Automobile GmbH'nın CEO'su. Haziran 2017'den bu yana Opel'in yönetim kadrosunda bulunmaktadır. Eylül 2012'den bu yana Opel'in mali sorumluluğunu üstlendi.
Lohscheller; Eylül 2012'de Opel'e katılmadan önce Volkswagen Group of America'da Genel Müdür Yardımcısı ve CFO olarak görev yaptı ve burada başarılı bir büyüme ve kar artışı sağlamıştır.

20 yıllık çalışma hayatı boyunca Daimler, Mitsubishi Motors Europe ve Volkswagen gibi şirketlerde görev alan Lohscheller, finans, bilişim teknolojileri, pazarlama ve satış yönetimi, satınalma ve lojistik alanlarında geniş iş sorumluluklarına sahipti.

12 Kasım 1968'de Almanya'da doğmuştur. 1992 yılında Osnabrück'de Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nde ve İspanya'da Barselona Üniversitesi'nde okuduktan sonra işletme alanında lisans derecesi aldı. 1993-1996 yılları arasında Londra Brunel Üniversitesi'nde Avrupa Pazarlama Yönetimi üzerine çalışmış ve Master derecesi (MA) derecesi almıştır. Michael Lohscheller evli ve iki çocuk babasıdır.

Frédéric Brunet

  • Opel Automobile GmbH Bilişim ve Finans Yönetici Direktörü & Finans Direktörü (CFO) 

 

Ecole Centrale de Lyon mezunu olan Brunet, kariyerine 2000 yılında PricewaterhouseCoopers firmasında denetmen olarak başlamıştır. 2004 yılında PSA Peugeot Citroën'e katılmış ve çeşitli departmanlarda görev almıştır. 2017'den itibareni tüm küresel kontrol faaliyetlerini denetleyen Grup Yöneticisi görevindeydi.

 

2014 ve 2017 yılları arasında Groupe PSA'nın Yatırımcı İlişkileri departmanını yönetmiştir. O zamandan önce, stratejik proje planlaması ve finansal etkilerini denetlediği Strateji Departmanı ile birlikteydi. 2012 ve 2014 arasında,PSA Latin Amerika bölgesinde CFO göreviyle uluslararası deneyim kazandı.

Xavier Duchemin

  • Opel Automobile GmbH Satış, Satış Sonrası ve Pazarlama Yönetici Direktörü 

 

Xavier Duchemin, Satış, Satış Sonrası ve Pazarlama Yönetici Direktörlüğü görevini yürütmektedir. Görevinden önce Duchemin, Mart 2018'den beri Opel / Vauxhall Avrupa Satış Direktörü olarak görev yaptı.

 

Paris'teki HEC Business School mezunu Xavier Duchemin 1991'den beri Groupe PSA'da çeşitli üst düzey satış ve pazarlama pozisyonlarında bulundu. 2017 Ocak ayından bu yana, PSA Perakende Araçlar Genel Müdürü olarak görev yapan Duchemin, daha öncesinde Peugeot Fransa Genel Müdürlüğü, Citroën Uluslararası Pazarlama Şefliği , İngiltere ve Avusturya Citroën Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Ralph Wangemann

  • Opel Automobile GmbH İnsan Kaynakları Genel Müdürü

 

Ralph Wangemann, Ocak 2019'dan bu yana Opel Automobile GmbH'nin İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Wangemann, kariyerine General Motors / Opel ile 1998 yılında Satış Sonrası bölümünde başladı. Almanya ve Avusturya'da İK içinde çeşitli yönetim pozisyonları almaya devam etti. Son zamanlarda, Opel / Vauxhall İK Direktörü olarak görev yaptı.

 

Ralph Wangemann 2 Nisan 1970'de doğdu ve Würzburg'daki Julius Maximilians Üniversitesi'nde hukuk eğitimi aldı.

Christian Müller

  • Mühendislik Başkan Yardımcısı
  • Opel Automobile GmbH Yönetim Kurulu Üyeliği

Christian Müller, 1 Ağustos 2017'de Opel Automobile GmbH Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Başkan Yardımcılığına seçildi. Yeni görevinden önce Avrupa'da GM Global Propulsion Systems başkan yardımcılığı görevini yapıyordu.

1990 yılında Adam Opel AG'ye stajyer olarak katıldı, Ocak 1996'da bir geliştirme mühendisi olarak işe başladı. General Motors işbirliklerinde ve Isuzu ve Fiat'la ortak girişimlerde kapsamlı mühendislik ve proje yönetimi deneyimi kazandı. Mühendislik içinde Powertrain entegrasyonunun yanı sıra bütçe ve planlama işlevlerine öncülük etti. 2005'den 2010'a kadar Müller, Torino, İtalya'da birden fazla motor programı için Global Baş Mühendis ve Program Yöneticisi olarak çalıştı. 2010-2014 yılları arasında Avrupa Direktörü Geliştirme, Kalibrasyon ve Onaylama Direktörü olarak görev yapmıştır.

Christian Müller, 1969'da Almanya'nın Rüsselsheim kentinde dünyaya geldi ve Darmstadt Üniversitesi Makine Mühendisliği Yüksek Lisansı yaptı.

Bizimle ilgili daha fazla bilgi.