Yönetim Kurulu

YÖNETİM KURULU

YÖNETİM KURULUMUZDAKİ KİŞİLER

Michael Lohscheller

  • CEO Opel Automobile GmbH

Michael Lohscheller, Opel Automobile GmbH'nın CEO'su. Haziran 2017'den bu yana Opel'in yönetim kadrosunda bulunmaktadır. Eylül 2012'den bu yana Opel'in mali sorumluluğunu üstlendi.
Lohscheller; Eylül 2012'de Opel'e katılmadan önce Volkswagen Group of America'da Genel Müdür Yardımcısı ve CFO olarak görev yaptı ve burada başarılı bir büyüme ve kar artışı sağlamıştır.

20 yıllık çalışma hayatı boyunca Daimler, Mitsubishi Motors Europe ve Volkswagen gibi şirketlerde görev alan Lohscheller, finans, bilişim teknolojileri, pazarlama ve satış yönetimi, satınalma ve lojistik alanlarında geniş iş sorumluluklarına sahipti.

12 Kasım 1968'de Almanya'da doğmuştur. 1992 yılında Osnabrück'de Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nde ve İspanya'da Barselona Üniversitesi'nde okuduktan sonra işletme alanında lisans derecesi aldı. 1993-1996 yılları arasında Londra Brunel Üniversitesi'nde Avrupa Pazarlama Yönetimi üzerine çalışmış ve Master derecesi (MA) derecesi almıştır. Michael Lohscheller evli ve iki çocuk babasıdır.

Christian Müller

  • Mühendislik Başkan Yardımcısı
  • Opel Automobile GmbH Yönetim Kurulu Üyeliği

Christian Müller, 1 Ağustos 2017'de Opel Automobile GmbH Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Başkan Yardımcılığına seçildi. Yeni görevinden önce Avrupa'da GM Global Propulsion Systems başkan yardımcılığı görevini yapıyordu.

1990 yılında Adam Opel AG'ye stajyer olarak katıldı, Ocak 1996'da bir geliştirme mühendisi olarak işe başladı. General Motors işbirliklerinde ve Isuzu ve Fiat'la ortak girişimlerde kapsamlı mühendislik ve proje yönetimi deneyimi kazandı. Mühendislik içinde Powertrain entegrasyonunun yanı sıra bütçe ve planlama işlevlerine öncülük etti. 2005'den 2010'a kadar Müller, Torino, İtalya'da birden fazla motor programı için Global Baş Mühendis ve Program Yöneticisi olarak çalıştı. 2010-2014 yılları arasında Avrupa Direktörü Geliştirme, Kalibrasyon ve Onaylama Direktörü olarak görev yapmıştır.

Christian Müller, 1969'da Almanya'nın Rüsselsheim kentinde dünyaya geldi ve Darmstadt Üniversitesi Makine Mühendisliği Yüksek Lisansı yaptı.

Remi Girardon

  • Üretim Başkan Yardımcısı
  • Opel Automobile GmbH Yönetim Kurulu Üyeliği

Remi Girardon, Opel Automobile GmbH Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesidir. Ağustos 2017'den beri bu departmandan sorumludur.

1997'den 2017'ye kadar Groupe PSA'da çalışan Girardon ve otomotiv endüstrisinde geniş deneyim sahibidir. En son olarak Opel'in ana şirketindeki Grup Endüstriyel Stratejisi Kıdemli Başkan Yardımcısı'dır. Bu atamadan önce Groupe PSA'nın Trnava'daki (Slovakya), Caen ve Sept-Fons'daki (Fransa) operasyonlarını başarıyla yönetti.

1973 doğumlu Remi Girardon, Paris Ecole Nationale Supérieure des Arts et Métiers'da eğitim almıştır ve mühendislik diplomasına sahiptir.

Philippe de Rovira

  • Finans Başkan Yardımcısı ve Finansman Sorumlusu (CFO)
  • Opel Automobile GmbH Yönetim Kurulu Üyeliği

Philippe de Rovira, Opel Otomobil GmbH'ın Finansman, Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi'dir. Ağustos 2017'den beri bu departmandan sorumludur.

Philippe de Rovira, 1998 yılından 2017 yılına kadar Groupe PSA'da çalışmıştır. Otomotiv endüstrisinde geniş bir tecrübeye sahiptir. En son olarak Opel'in ana şirketindeki Grup Kontrolörü (Directeur du controôle de gestion) idi. Grup Denetçisi olarak atanmadan önce Satış ve Pazarlama Kontrol Direktörü ve Latin Amerika Baş Mali Sorumlusu da dahil olmak üzere PSA organizasyonu içinde çeşitli görevlerde bulundu.

1973 doğumlu Philippe de Rovira, Cergy'deki ESSEC Business School'un mezunudur ve anadili Fransızca'dır. İngilizce, İspanyolca ve Portekizce akıcı bir şekilde konuşmaktadır.

Ulrich Schumacher

  • İnsan Kaynakları'ndan sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği,
  • Adam Opel AG'de İşçi İlişkileri Direktörü,
  • GM Europe İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı

Opel'e katılmadan önce, Ulrich Schumacher, Toyota Boshoku'da İnsan Kaynakları Avrupa Başkan Yardımcısı'ydı. Otomotiv tedarikçisi Magna International Europe AG'de İnsan Kaynakları'nda yönetici pozisyonunda ve Allianz sigorta grubunda ve araç üreticisi Ford'da yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Ulrich Schumacher mesleki kariyerine Almanya ve İngiltere'deki Avrupa Ford Organizasyonunda başladıktan sonra, Portekiz'deki AutoEuropa'da (Ford / Volkswagen Ortak Girişimi) ve ABD'deki Ford Motor Company'de İK ve İş İlişkileri yönetimi görevlerinde bulundu.

Ulrich Schumacher, Kasım 27, 1957'de Düsseldorf'ta dünyaya geldi. Köln Üniversitesi'nde hukuk okudu. Ulrich Schumacher ile evli ve iki çocuk babasıdır.

Bizimle ilgili daha fazla bilgi.