SKIP TO CONTENT
Yönetim Kurulu

YÖNETİM KURULU

YÖNETİM KURULUMUZDAKİ KİŞİLER

Uwe Hochgeschutz

  • CEO Opel Automobile GmbH

Uwe Hochgeschutz, Opel Automobile GmbH'nin CEO'sudur. Kariyeri boyunca Renault Almanya, Avusturya ve İsviçre CEO'su görevlerinde bulunan Hochgeschutz, Eylül 2021'de Opel CEO'su olarak çalışmaya başladı.

Hochgeschutz, bu görevinin yanı sıra Stellantis üst yönetim ekibinin bir üyesidir ve doğrudan Stellantis CEO'su Carlos Tavares'e bağlı olarak çalışır.


Otomotiv endüstrisinde çeşitli 30 yılı aşkın deneyime sahip olan Uwe Hochgeschutz, kariyerine 1990 yılında çeşitli yönetim görevlerinde bulunacağı Ford'ta başladı. Ford İsviçre Satış Direktörlüğü, Ford Almanya'da Ürün Müdürlüğü ve Hafif Ticari Araç Pazarlama Başkanlığı görevlerini yürüttü. 2001 yılında VW'ye Global Pazarlama Başkanı olarak atandı. Üç yıl sonra, Haziran 2016'da yolu Renault ile kesişti. Renault bünyesinde Almanya'nın CEO'su görevine getirilmeden önce satış, pazarlama ve ürün yönetimi alanlarında çalışmalarına devam etti.


27 Şubat 1963'te Köln'de dünyaya gelen hevesli bisikletçi Almanya (Wuppertal & Cologne), Büyük Britanya (Birmingham) ve Fransa'da (Paris Dauphine) eğitim gördü. İşletme ve yönetim alanlarında yüksek lisans yaptı. Hochgeschutz evli ve üç çocuk babasıdır.

Ralph Wangemann

  • Opel Automobile GmbH İnsan Kaynakları Genel Müdürü

 

Ralph Wangemann, Ocak 2019'dan bu yana Opel Automobile GmbH'nin İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Wangemann, kariyerine General Motors / Opel ile 1998 yılında Satış Sonrası bölümünde başladı. Almanya ve Avusturya'da İK içinde çeşitli yönetim pozisyonları almaya devam etti. Son zamanlarda, Opel / Vauxhall İK Direktörü olarak görev yaptı.

 

Ralph Wangemann 2 Nisan 1970'de doğdu ve Würzburg'daki Julius Maximilians Üniversitesi'nde hukuk eğitimi aldı.

Bizimle ilgili daha fazla bilgi.