Skip To Content
Duvar tipi şarj cihazları

Elektrikli aracın için en uygun duvar tipi şarj cihazı

Elektrikli otomobilini evde şarj etmenin en kolay yolu AC ev şarj istasyonudur. Duvar tipi şarj cihazları aracına en uygun şekilde uyarlanmış olup bataryayı geleneksel ev tipi prizden çok daha hızlı ve daha güvenli şarj eder.Duvar tipi şarj cihazının (wallbox) kullanımı kolaydır ve otomatik başlatma modu sayesinde profesyonel kurulumun ardından hemen kullanılabilir. Daha gelişmiş akıllı duvar tipi şarj cihazları ek işlevler sunar. Örneğin, uygulama üzerinden diğer kullanıcılarla paylaşabilir, erişim haklarını yönetebilir, şarj sürelerini planlayabilir ve uygulama raporları oluşturabilirsin.

 

Duvar tipi şarj cihazı portföyü

Tek faz / 3,7 - 4,6 kW, kablo ile  

3 faz / 11 kW, kablo ile

 

Elektrikli Opel’in için tek fazlı veya 3 fazlı şarj cihazı kullanabilirsin. Hızlı şarj için 3 fazlı duvar tipi şarj cihazları idealdir. 3 fazlı otomobilini tek fazlı duvar tipi şarj cihazıyla şarj edebilirsin ancak bu işlem daha uzun sürer.

 
WALLBOX COSTS.

Purchasing a wallbox for your home is worthwhile because it is the safest, most convenient and fastest solution for charging your electric car. Costs range from €754.47 (1-phase, charging power 3.7/4.6 kW, current 16 A) to €1,294.17 (Smart Wallbox 3-phase, 16 A). When buying, consider your requirements and the conditions of your house or flat.

Further costs will be incurred for installation and possibly also for the appropriate connection. The good thing is that at the moment you can benefit from a subsidy of €900 when you buy a wallbox. Find out more here:

 

Learn more <link to: public page where you can get more information / download form>

 
SMART WALLBOX. THE SMART CHOICE.

Secure the KfW funding premium of € 900 now.1

 

KfW-Bank supports the purchase, installation and connection of a Smart Wallbox for private use with a subsidy of €9001. The prerequisite for this is a charging station with intelligent control, for example a Smart Wallbox from Opel. Choose now at Opel+ and secure your subsidy!I

  

 

PROFESSIONAL INSTALLATION.

Once you have decided on a wallbox, our partner Inno2Grid will be happy to install and service it for you.

Duvar tipi şarj cihazları ile ilgili daha fazla bilgi

Duvar tipi şarj cihazının ne tür bir enerji bağlantısına ihtiyacı var?

3 fazlı duvar tipi şarj cihazı, elektrikli otomobilini yalnızca 11 kW güçle yaklaşık 5 saatte tamamen şarj edebildiği için yüksek voltaj bağlantısı gerektirir. Tek fazlı duvar tipi şarj cihazları yüksek gerilim bağlantısı gerektirmez. Şarj gücü daha düşük olduğundan şarj süreleri daha uzundur. Prensip olarak, ne kadar çok enerji gücü varsa batarya o kadar hızlı dolar.

Evim için hangi duvar tipi şarj cihazına ihtiyacım var?

Seçeceğin şarj cihazı, hangi elektrikli otomobili kullandığına, evde hangi koşullara sahip olduğuna ve neye ihtiyacın olduğuna göre değişiklik gösterir. Mümkün olduğu kadar hızlı mı, yoksa gece boyunca mı şarj etmek istiyorsun? Uygulama üzerinden takip ve kontrol edilebilecek akıllı bir şarj seçeneğine mi ihtiyacın var? 

Duvar tipi şarj cihazı kurulumunu kim yapabilir?

Duvar tipi şarj cihazının kurulumu için yüksek voltajlı bağlantı gerektiğinden bir profesyonel tarafından gerçekleştirilmelidir. Bu konuda uzmanlaşmış şirketlerden destek alınabilir.

Elektrikli otomobilimi evde şarj edebilir miyim?

Elektrikli aracını evde şarj etmenin en iyi yöntemi AC duvar tipi şarj cihazı kullanmaktır. 11 kW’a kadar enerji aktarımıyla bile ev tipi priz (1,8 kW) ile şarja kıyasla çok daha hızlıdır. 

Aradığın bilgiyi henüz bulamadın mı?