Skip To Content
Her Yönüyle Alışılmışın Dışında: Opel’in 2020 Yılı Özeti

Her yönüyle alışılmışın dışında: Opel’in 2020 yılı özeti

Ocak 11, 2021

2020, her açıdan alışılmışın dışında ve son derece zorlu bir yıl oldu. Opel, kendi yorumuyla, 2020’de öne çıkan yönlerini derleyen bir video hazırladı. “2020’de Opel’in enleri” videosu, hızlı ve tempolu bir yolculuk sunuyor ve  sadece 60 saniyede 2020’de Opel’i özetliyor.

 

2020 yılında Opel, Corsa-e Rally ile bir elektrikli ralli aracı geliştiren ilk üretici oldu. Yenilenmiş ve arındırılmış marka yüzü, cesur tasarım diliyle Opel, markanın geleceğini temsil eden, Opel Vizor ve dijital Pure Panel kokpit ile yollara çıkan yeni Opel Mokka’nın dünya tanıtımını gerçekleştirdi. Alman devi, 2020 içerisinde Corsa-e’den Zafira-e Life’a kadar tüm sınıflarda elektrikliye geçiş sürecini hızlandırırken, yeni marka kimliği ve yenilikçi modelleriyle 2021 yılına kendinden emin adımlarla geçiş yaptı.

 

Alman üretici, yıl ortasında yeni Opel Mokka ile geleceğe cesur ve kendinden emin bir adım attı. Dünya tanıtımı yapılan yeni model, markanın yenilikçi yüzü Opel Vizor ve dijital Pure Panel ile yollara çıkarken aynı zamanda markanın yeni ve taze görünümünü somutlaştırıyor. Opel, en iyi teknolojiler ve Alman mühendisliği ile gösterişten uzak net tasarım felsefesine sadık kalmaya devam ediyor.

 

Opel’in elektrikli otomobil üretiminde sergilediği gelişim, heyecan verici olmaya devam ediyor. Opel Vivaro-e, Opel Zafira-e Life ve üretici tarafından geliştirilen ilk batarya elektrikli ralli otomobili Corsa-e Rally gibi örnekler Opel’in elektrikliye geçiş için kararlılığını ortaya koyarken, aynı zamanda başarıdaki sürekliliğini de gözler önüne seriyor. Opel Corsa-e’nin, AUTOBEST ödülünün ardından “Altın Direksiyon” ödülünü de kazanmış olması buna en iyi örnek. Opel, yeni yıla aynı kararlılıkla başlıyor.

 

2020 yılı başında yeni Opel Insignia, IntelliLux LED® Pixel Farlar ile öne çıktı

Ocak ayında Brüksel’de yeni Opel Insignia’nın dünya tanıtımını gerçekleştiren Opel, 2020 yılına hızlı, taze ve etkileyici bir başlangıç yaptı. Yeni Insignia’nın yanı sıra yeni ve sportif tasarımıyla öne çıkan Insignia GSi da Brüksel’de sergilenmişti. Far teknolojisi ile dikkat çeken yeni Insignia’nın son derece ince tasarımlı ön farlardaki yeni uyarlanabilir IntelliLux LED® Pixeller, her bir farda 84 adet olmak üzere toplam 168 adet LED hücresinden oluşuyor.

 

Yeni Corsa Standartları yeniden belirledi

Opel, Opel Corsa ile segmentinde sektöre öncülük yaptı ve büyük başarılara imza attı. AUTOBEST tarafından “2020 Avrupa’da Yılın Satın Alınması en Mantıklı Otomobili” seçildi. Aynı zamanda birkaç ay içinde Almanya’nın en çok satan küçük otomobili olmayı başardı. Yaklaşık üç yeni Corsa’dan biri batarya elektrikli Corsa-e olarak üretim hattından çıkıyor. Uzmanları ve müşterileri kısa sürede büyüleyen Corsa, elektrikli otomobil sınıfında “Altın Direksiyon 2020” ödülünü kazandı. Opel, e-ulaşımın motorsporlarında da kullanılabileceğini gözler önüne sererek herkeste farklı bir heyecan yarattı. Rüsselsheim merkezli şirket, Opel Corsa-e Rally ile batarya elektrikli ralli aracı geliştiren ilk üretici oldu.

 

2020 yılında ilk kez siparişe açılan yeni Opel Zafira-e Life ve Opel Vivaro-e gibi farklı boyuttaki diğer modeller markanın elektrikli araçlara vermiş olduğu önemi gözler önüne seriyor. Vivaro-e’ye verilen “2021 Yılın Uluslararası Vanı” ödülü, Opel ürün gamının elektrikliye geçiş sürecinin ne kadar iyi algılandığını gösteriyor. Opel ayrıca, Opel Grandland X Plug-in Hybrid modeliyle ileri teknolojinin, performansın ve verimliliğin premium markaların tekelinde olmadığını da gözler önüne seriyor.

 

Yeni Opel Mokka: Cesur, saf, heyecan verici

Yeni Opel Mokka 2020 yılına damgasını vurdu. Gerçek bir inovasyon lideri olarak ilkbaharda duyurulan yeni Opel Mokka’nın dünya tanıtımı 2020 yılının en önemli olaylarından biriydi. Eylül ayındaki dünya tanıtımında, yeni Opel tasarım diline ait yeni marka yüzü olan Opel Vizor ile birlikte yeniden tasarlanan Opel Şimşek logosu ve arkada merkezi isim uygulamasını kullanan model, “Bağlanabilir Otomobil Ödülünü” de kazandı. Yeni Mokka aynı zamanda Pure Panel ve tamamen dijital bir kokpite sahip olan Opel modeli olmasıyla da öne çıkıyor.  Otomobilin ön tarafında bulunan ve teknolojiye vurgu yapan vizörden iç kısımdaki kumandalara kadar her bir ayrıntı temel unsurlara odaklanan net formlar ve ileri teknolojiyle dikkat çekiyor. Yeni Mokka, duyguları harekete geçiren ve markanın geleceğine ışık tutan bir otomobil.

 

Yeni Mokka, Opel’in kendini yeniden keşfettiği ve bunu gözler önüne serdiği bir otomobil

Opel ve yeni Mokka her yönüyle alışılmışın dışında.

Opel, yeni yıla girmeden cesur ve saf olarak belirlediği yeni imajını görselleştirdi. Daha ince ve zarif çizilen marka logosu, yeni “Opel Next” yazı tipi ve parlak Opel sarısı markanın yenilikçi yönüne dikkat çekiyor. Amaç, daha modern ve cesur bir görünümle öne çıkmak. Opel, her zaman yeniliğin ve ulaşımın geniş kitlelere ulaşması için çaba gösterdi. “Yeni Opel”  bu ruhu yenilenen kurumsal kimliğiyle ifade ediyor. Önümüzdeki sene, yeni Opel görünümüne sahip yeni modeller, elektriklenen Opel ürün gamı ile aynı derecede heyecan verici olacak.