Skip To Content
Frankfurt Otomobil Fuarı’ndaki Yeniliklerimizi Keşfedin

Frankfurt otomobil fuarı’ndaki yenıliklerimizi keşfedin

Eylül 13, 2019

Opel ev sahibi olduğu Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Benzinli, dizel, hibrit ya da elektrikli, müşterilerinin farklı ihtiyaçlarına karşılık veren yepyeni çözümleri sergiliyor.

 

Küçük sınıftaki yeni nesil Corsa’dan kompakt sınıftaki yeni Astra’ya ve Grandland X Plug-In Hybrid versiyonuna kadar birçok modelin dünya tanıtımı yapılıyor. Corsa’nın başarı hikâyesi 6. nesil ile devam ederken, yeni nesil Opel Corsa ilk kez tamamen elektrikli bir versiyona da sahip olacak. Opel SUV ailesinin tepe noktasını ise 300 hp güç ve dört tekerlekten çekiş sistemiyle yeni Grandland X Hybrid4 versiyonu oluşturuyor. Fuarda gün yüzüne çıkan bir diğer yenilik ise sınıfının en aerodinamik modeli yeni Astra.

 

Opel CEO’su Michael Lohscheller: “Opel olarak otomobilin geleceğinin nasıl şekillenebileceğini gözler önüne serdik. markamız daha çok kullanıcılarımıza ve kullanıcılarımızın gereksinimlerine odaklanıyoruz. Elektrikli motordan hibrit çözüme ve yüksek verimlilik seviyesine sahip içten yanmalı motora kadar zengin bir çeşitlilik sunuyoruz. Yeni modellerimizin tamamı teknolojinin gelmiş olduğu en son noktaya işaret ediyor” dedi.

 

Yeni Nesil Küçük Otomobiller: Corsa ve Corsa-e

Modern, dinamik ve verimli bir yapıyla dikkat çeken Opel Corsa'nın altıncı nesli bu yılki Frankfurt Otomobil Fuarı’nın en önemli yıldızlarından biri. Yeni nesil Opel Corsa, her zaman olduğu gibi yüksek verimlilik seviyesine sahip tutumlu benzinli ve dizel motorlarla yollara çıkacak. Motor seçenekleri 75 hp ile başlıyor ve 130 hp’ye kadar uzanıyor. Bu modelde ayrıca ilk kez içten yanmalı motorların yanı sıra tamamen elektrikli bir versiyonla da sunuluyor. Corsa-e, 50 kWh kapasiteli batarya 136 hp güç üretimine sahip motoru besliyor. Söz konusu sistem 330 km’ye (WLTP) kadar tamamen elektrikli bir sürüş menzili sunuyor. Tüm motor seçenekleri verimli yakıt tüketimi ve çevik sürüş özellikleriyle dikkat çekiyor.

 

Grandland X Hybrid4: Opel’in İlk Plug-in Hibrit Modeli

Sadece yeni Corsa-e ile sınırlı kalmayan elektrikli araç stratejisinde modern teknolojinin gereksinimlerine uygun plug-in hibrit teknolojisi ve dört tekerlekten çekiş sistemiyle Grandland X önemli bir rol üstleniyor. Grandland X Hybrid4’te WLTP sertifikalı 1,6 litre hacimli turbo beslemeli direkt enjeksiyonlu benzinli motor devreye giriyor. Bu motor 200 hp güç üretiyor. Benzinli motoru önde ve arkada birer adet olmak üzere toplam 109 hp gücünde elektromotorlar destekliyor.

 

Sınıfının En Aerodinamik Modeli: Astra

Astra ise tamamen yeni nesil motor ve şanzımanlarla düşük emisyon konusunda çıtayı bir üst seviyeye çıkarıyor. Opel Astra’da kullanıma sunulan ultra modern dizel ve üç silindirli benzinli motorlar, düşük ses seviyesi, canlı performans ve üstün sürüş konforunu bir arada sunuyor. Motor bloğundaki dengeleyici mil titreşimleri önlüyor. Güç aralıkları 105 hp ile 145 hp arasında değişirken tork değerleri ise 195 Nm ile 300 Nm arasında.

 

Astra aerodinamik yönden de sınıfına öncülük ediyor. 0,26’lık sürtünme katsayısı ile Astra Hatchback sınıfının en aerodinamik aracı olarak zirveye oturuyor. Yeni Astra’da uygulanan iyileştirmeler sayesinde WLTP döngüsüne göre km’de 4,5 gr CO2 emisyon salım değeri tasarruf ediliyor.