Skip To Content
Opel, Elektrikli Otomobilleri ve Yeşil Kampüsüyle Geleceği Şekillendirecek!

Opel, elektrikli otomobilleri ve yeşil kampüsüyle geleceği şekillendirecek!

07 Nisan, 2022

Opel, elektrifikasyon stratejisini odak noktasında tutmaya devam ediyor. 2021 yılını başarılarla tamamlayan marka, 2022’den itibaren Combo Life, Vivaro Combi ve Zafira Life modellerini sadece elektrikli olarak sunmaya başlayacak. Bunun yanı sıra, 2024 yılından itibaren her Opel modelinin bir elektrikli versiyonu olacak. 2028 yılından itibaren ise marka, Avrupa’da sadece elektrikli otomobillerle tutkunlarının karşısına çıkacak.  


Opel, yeni yılda da elektrikliye geçiş hamlesini istikrarlı bir şekilde sürdürüyor. Tüm hafif ticari araç ürün gamı dahil olmak üzere, 11 Opel modeli 2022’nin ortalarına kadar elektriklenecek.


Opel Astra’nın yeni nesli, elektrikliye geçiş hamlesinin temel taşı olacak. 2023 yılında tamamen elektrikli Astra-e ürün gamını tamamlayacak. Sıfır emisyonlu ürün gamı şimdiden minik Opel Rocks-e’den büyük hacimli ticari Opel Movano-e’ye kadar uzanıyor.


Opel Combo-e Life ve Opel Zafira-e Life, yer aldıkları segmentlerde en başarılı elektrikli modeller olarak dikkat çekiyor. Her iki MPV de 100 kW/136 hp elektromotorla yollara çıkıyor. Combo-e-Life, 50 kWsa lityum iyon bataryasıyla 280 kilometreye kadar menzile ulaşabiliyor. Ayrıca halka açık DC hızlı şarj istasyonunda batarya, 0’dan yüzde 80’e sadece 30 dakikada şarj edilebiliyor. Opel Zafira-e Life ise 230 kilometre menzil için 50 kWsa lityum iyon batarya; 330 kilometreye kadar menzil için ise 75 kWsa batarya arasında seçim yapılabiliyor.

 

Hidrojen teknolojisiyle 400 kilometreden fazla menzil
 

Opel, şarj edilebilir hibrit ve batarya elektrikli modeller dışında ayrıca bir şarj edilebilir yakıt hücreli elektrikli araç da sunuyor. Vivaro-e HYDROGEN, “2021 Yılının Uluslararası Vanı” seçilen güncel batarya elektrikli Opel Vivaro-e’yi esas alıyor. Yeni versiyon, 400 kilometreden fazla (WLTP) sürüş menzili sunabiliyor. Üretim hattından çıkan ilk Opel Vivaro-e HYDROGEN, Alman ev aletleri üreticisi Miele’nin filosunda emisyonsuz olarak çalışmaya başlayacak.