Özellikler

YENİLİKLERLE GELEN FERAHLIK VE KONFOR.

ÇOK YÖNLÜLÜK.

ESNEK OTURMA ALANI
Combo'da her şey esneklikten ibaret. Daha fazla alana ihtiyacınız varsa, arka sıradaki 3 koltuğu rahatça katlayabilirsiniz. 
YÜKLEME ALANI
1.355 litrelik alanı, size sınırsız pratiklik sağlar. Tek yapmanız gereken, içine sığacak kadar eşya bulmak. 
1 Arka yolcu koltukları dik halde, tabandan tavana kadar olan bagaj hacmi
KATLANABİLİR ARKA KOLTUKLAR
40/60 katlanabilir koltuklar veya üç bireysel katlanabilir koltuk, tercih sizin. Ailenizin küçük üyelerinin güvenlik ve konforu için ise Çocuk Koltuğu Sabitleme Düzeneği standart. 
SAKLAMA ALANI
28'e varan bölme  ve  186 litrelik  hacmiyle, Combo'da her ihtiyacınız için bir saklama çözümü var. 
KAPILAR VE BAGAJ
Her iki yanda da bulunan  camları tam açılır sürgülü kapı  giriş çıkışlarınızı kolaylaştırıyor.  Camı açılabilen bagaj kapısı1  ile bagaja ulaşmak çok hızlı ve kolay. 
1 Excellence ve Ultimate için standart

TASARIM.

DIŞ TASARIM
Gerçek bir Opel tasarımı. Combo,  şıklığı, kendine güvenen görüntüsü, yüksek kalitesi ve akıllı yenilikleriyle   dikkat çekiyor. 
İÇ TASARIM

Yükseltilmiş oturma pozisyonu, sezgisel kontroller, ısıtmalı direksiyon1 ve geniş bir alan. Combo'nun iç mekanı, akıllı bağlantı teknolojileri ve pratik özellikleri bir araya getiriyor.

 

Sürücü ergonomisine odaklanarak, Combo'nun iç alanını, düzenli ve kullanışlı bir biçimde tasarladık. Büyük orta konsol üç akıllı işlevsel alana bölündü. Bilgi eğlence sistemi üst kısımda, ısıtma ve havalandırma ise aşağıda yer alır. En alt bölmede ise, içeceklerinizi kolay ulaşılabilir şekilde tutmanız için uygun bir saklama alanı mevcuttur.

 
1 Sadece manuel şanzıman ile birlikte sunulmaktadır.
PANORAMİK CAM TAVAN
Tavanda yer alan fonksiyonel saklama alanı, depolama ihtiyaçlarınızı karşılamak için pratik bir çözüm sunuyor.  Panoramik cam tavan  ve  elektrikli güneşlik1  ile gökyüzü içeri doluyor. 
1 Ultimate için opsiyonel

YENİLİKLER.

GERİ GÖRÜŞ KAMERASI
180 °  geniş açılı  Panoramik Geri Görüş Kamerası1  aracın çevresini  8" dokumatik ekrana2  yansıtıyor, ekrandaki rehber çizgiler ise geri sürüşü kolaylaştırıyor. 

1Ultimate için standart

2Excellence ve Ultimate için standart

GÜVENLİK.

AKTİF ACİL FRENLEME
Yaya Tanıma Özelliği ile Aktif Acil Frenleme Sistemi (AAFS) , sürücüyü, yaya veya diğer araçlarla olası çarpışmalara karşı uyarır. 1  Eğer hiçbir aksiyon alınmazsa, araç otomatik olarak fren yapar.  
1 Otomatik olarak 5km/s üzerinde ve 85km/s altında çalışır. 0'dan 30km/s'e çaprışma hızını azaltmak için yavaşlama metriği 0.9g 'dir. 30'dan 85km/s aralığında sistem hızını en fazla 22km/s oranında azaltır. Bu eşikten sonra sürücünün, kendi hızını azaltması için fren yapması gerekmektedir. AAFS'nin çalışma hızının aralığı tespit edilen engellere bağlıdır (mobil hedef 5 ila 80km/s, yaya: 5 ila 60km/s). Opel Sürücü Asistanı Sistemler, sürücüyü sistemler dahilinde desteklemeyi amaçlamaktadır. Sürücü, sürüş görevinden bizzat sorumludur.
ŞERİT İHLALİ UYARI SİSTEMİ
Şerit Koruma Özelliği  İle  Şerit İhlali Uyarı Sistemi   sayesinde, şeridinden çıkan sürücü uyarılarak, şeridine dönmesi sağlanır. Combo sizi daima doğru yolda tutar. 
HIZ LİMİTİ TESPİT SİSTEMİ
Trafik İşareti Tespit Sistemi   yolu okuyarak hız sınırlarını tanır ve sürücüye hızını ayarlamasını önerir. 
GÜVENLİK VE HAVA YASTIĞI
Sürücü ve ön yolcu, ön, yan ve perde hava yastıkları   ile, toplam 6 hava yastığı, sürücü ve yolcular için her zaman yüksek güvenlik sunar. 
SÜRÜCÜ YORGUNLUK TESPİT SİSTEMİ
Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi1,2  sürücünün yorgunluğa kapıldığına dair işaretleri kontrol ederek sürüş düzenini analiz eder ve bir dizi uyarı, sürücünün harekete geçmesini tavsiye eder. 

165km/s'in üzerinde 2 saatlik bir sürüşten sonra, ses sürücüyü uyarır. Aynı zamanda sistem sürücünün şeritte kalması gibi sürüş düzenine dayalı bir dikkat dağıtma seviyesi hesaplar. Tehlikeli bir sürüş davranışı tespit edilirse, sürücüyü bilgilendirmek ve harekete geçirmek için bir dizi artan uyarı sesi tasarlanmıştır. Dikkat dağınıklığı seviyesi, 10 dakikalık güvenli bir sürüşün ardından azalır. Aracın hızı 65km/s altında düştüğü zaman hesaplama durur.

 

2Tüm donanım seviyelerinde standart

BAĞLANTI SEÇENEKLERİ.

BİLGİ VE EĞLENCE SİSTEMLERİ
İleri  Multmedia1  sistemi  Apple CarplayTM2  ve   Android Auto by GoogleTM2  ile uyumludur ve akıllı telefonunuzun özelliklerine,  8" Dokunmatik Renkli Ekran ile bağlantı sağlar. 

Apple CarPlayTM2 ve Google ile Android AutoTM2  kullanıcılara, sürüş esnasında faydalı uygulamalara ve akıllı telefon özelliklerine uygun erişim sağlar.

 

  • Mobil cihazınızı, haritalar aracılığıyla uydu cihazı olarak kullanma
  • Spotify'den favori müzik listelerini dinleme
  • WhatsApp ve Skype üzerinden mesaj alıp gönderme

 

Bu uygulamalara ses kontrolüyle, ellerinizi direksiyondan gözünüzü yoldan ayırmadan erişilebilir.

 

1Excellence ve Ultimate için standart

2Uyumluluk, cihazın özelliklerine ve işletim sistemine göre değişiklik gösterebilir. Apple CarPlay, Apple Inc.'ye ait, Amerika Birleşik Devletleri'nde ve diğer ülkelerde tescilli markadır. Android, Google Inc'nin ticari markasıdır. Apple CarplayTM ve  Android Auto by GoogleTM, sadece belirli ülkelerde çalışmaktadır. Ülkenizde sunulup sunulmadığını kontrol etmek için:

https://www.android.com/auto/

https://www.apple.com/ios/feature-availability/#applecarplayapplecarplay 

SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ.

MOTORLAR
Dizel yakıtı tercih edenlerin ihtiyacına yönelik bir Combo!  1.5 lt Dizel Turbo 102HP1  veya  1.5 lt Dizel Turbo 130 HP2  arasından tercihinizi yapın. 

11.5lt 102HP Dizel Turbo motor için yakıt tüketimi, şehir içinde 4,6 lt, şehir dışında 4,1 lt ve ortalama 4,3 lt. Emisyon değeri ortalama 113 gr/km’dir.

 

21.5lt 130HP Dizel Turbo motor için yakıt tüketimi, şehir içinde 4,6 lt, şehir dışında 4,2 lt ve ortalama 4,3 lt. Emisyon değeri ortalama 115 gr/km’dir.

ŞANZIMANLAR
Combo'nun sürüş keyfini  5 İleri Manuel   veya  8 İleri Otomatik   Şanzıman ile çıkartın. 

OPEL+ AKSESUARLAR.

Otomobilinize Özel Aksesuarlar.

Orijinal Opel aksesuarlarıyla kendinizi ifade edecek ve otomobilinizi en verimli şekilde kullanacaksınız.
Üstelik sizin Opel'iniz için tasarlandı ve test edildi.

 

Görsellerde Türkiye'de sunulmayan donanımlar görülebilir.

Opel Portatif Tavan Bagajı
Bagaj Filesi
Portbagaj

SIRADA NE VAR?