Opel Sürüş Eğitimleri

GÜVENLİK VE KEYİF.

Otomobillerin güvenli olması anahtar bir öneme sahip. Bu yüzden Opel olarak güvenlik sistemlerimizi geliştirmek konusunda sürekli çalışyoruz. Ancak aracınızı nasıl kontrol edeceğinizi bilmeniz eşit derecede önem taşıyor.

 

Opel Sürüş Eğitimi her bireyin sürüş yeteneğini geliştirebiliyor. Erkek ya da kadın, uzman ya da acemi, eğitimler herkes için uygun. Neden? Çünkü farklı ihtiyaçlar için farklı eğitim programları sunuyoruz. Çünkü deneyimli eğitmenlerimiz bilgilerini nasıl paylaşmaları gerektiğini biliyor. Çünkü sürüş eğitimleri, tüm Opel prototiplerinin sınırlarının test edildiği Dudenhofen Test Merkezi’nde yapılıyor.

 

Opel Sürüş Eğitimi programları hakkında daha fazla bilgi alın. Sizinle tanışmak ve tüm sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyacağız.

Eğitim Bileşenleri

Slalom Turu
Slalom turu, doğru direksiyon açısı tekniği ve görsel hazırlık gibi güvenli sürüşün temellerini ele alıyor. Doğru oturma konumu, ister aktif ister pasif olsun, güvenli sürüşte en önemli gereksinimlerden biri olarak düşünülüyor. 
Farklı Hızlarda Frenleme
Bu çalışmada belki de hayatlarında ilk kez sürücü olan katılımcılara ani frenlemenin gerçekten de nasıl yapılması gerektiği öğretiliyor. Ayrıca sürüş hızı ve buna bağlı fren mesafesi arasındaki ilişkiye dair ilk izlenimler aktarılıyor. 
Spot Frenleme
Bu bilginin olası bir acil durum esnasında uygulanabilmesi için aracın gerçek frenleme potansiyelini değerlendirme öğretiliyor. 
Frenleme/Direksiyon Kırma
Bu çalışmada ani frenleme ve ardından kaçış manevrası öğretiliyor. ABS ve ESP gibi modern sürüş asistanı sistemlerin faydaları sunuluyor ve sürüş güvenliğine katkıları anlatılıyor. 
Yüksek Hızlarda Şerit Değiştirme
“Geyik Testi” olarak da bilinen yüksek hızlarda şerit değiştirme çalışması, ani kaçış manevralarına sizi önceden hazırlıyor. Uygun direksiyon tekniği ve elektronik stabilite programının bu aşırı koşullarda aracı nasıl dengede tuttuğunu görebilirsiniz. 
Test Merkezi Turu
Darbeler, yüzey yapıları, azami yamaçlar. Malzeme, işçilik ve teknolojiler için dayanıklılık testleri. Burada her test aracı, bir aracın tüm yaşam sürecini taklit eden zorlu koşullara maruz kalır. 
Yüksek Hızlı Yuvarlak Test Pisti
Test merkezinin öne çıkan noktası ise 4.8 kilometrelik eğimli ve yüksek hızlı test pisti. 40 derecelik açısı, herhangi bir yanal güç olmadan 200 km/saat hız yapılmasına olanak veriyor. 
Güvenlik Sayesinde Daha Fazla Sürüş Zevki
Opel sürüş eğitimimiz, pratik ve güvenlikle ilgili özellikleriyle; Alman yol güvenliği konseyi tarafından seçkin bir ödüle layık görüldü. 

Eğitmenler.

Gerçek Test Sürücüleri.

Opel sürüşü ve eko-eğitimler, test sürücüleri tarafından yönetiliyor.

 

Her biri DVR tarafından onaylanmış prototiplerimiz ile sınırsız testler sayesinde sürüş keyfini nasıl sınırlar önüne geçireceğimizi biliyoruz. Tehlikeli durumlarda tipik, yanlış sürücü reaksiyonlarını da tanırlar.

 

Eşsiz, özel eğitimlerimizde test pilotlarımız, tehlikeli durumlarla nasıl karşı karşıya kalacağınızı veya hatta bunlardan nasıl kaçınacağınızı gösterir.